Pancerni
W programie eksperci i pasjonaci starają się przywrócić do pełnej sprawności wiekowe maszyny bojowe. Podczas remontów sprzętu opowiadają o produkcji tej broni i jej przeznaczeniu, a także wskazują jej mocne i słabe strony. Przy okazji napraw i opowieści organizowane są także rekonstrukcje działań wojennych z wykorzystaniem zachowanego sprzętu, co pomaga ustalić nowe, interesujące fakty. W programie występują również ludzie, którzy żyją ze sprzedaży, renowacji lub odzyskiwania pamiątek wojennych czy metali szlachetnych ze sprzętu wojskowego.
Bohaterami serii są różni pasjonaci historii współczesnej. Wśród nich choćby Marian i Sebastian z Fortu w Malechowie, którzy specjalizują się w ciężarówkach i sprzęcie ciężkim okresu powojennego. Ale dlaczego nie miałoby się tak zdarzyć, że mają do sprzedania samolot wielozadaniowy An2 zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Olega Antanowa? Tymczasem w Bytomiu rodzina Widuchowskich prowadzi Muzeum Broni Pancernej. Ich kolekcja jest wyjątkowa, a każdy z eksponatów wciąż może jeździć, strzelać, wykonywać swoje zadania. W programie pojawia się również m.in. inżynier Zbigniew Nowosielski, który przerabia maszyny bojowe sprzed 80 lat za pomocą nowych, dostępnych części. Jego popisowym dziełem jest polska tankietka TKS pochodzącą z okresu międzywojennego.
Oto produkcja dla miłośników historii i uzbrojenia. W programie zobaczyć można czołgi, w tym legendarną niemiecką Panterę, a także inne pojazdy wojskowe, a nawet samoloty. „Pancerni” to kontynuacja popularnego reality, przybliżającego pracę handlarzy militariami, którzy przywracają maszyny bojowe do pełnej sprawności. Ich praca daje pretekst do ciekawych opowieści o sprzęcie i szerzej - o historii.